Mint ahogy Mahatma Gandhi, szüleitől, Putlba Karamchand Gandhitól és Karamchand Uttamchand Gandhitól kapott nevén: Mohandász Karamcsand Gandhi is megemlékezett több súlyos világválságot illetően, mint például az I. (Oroszlánszívű) Richárd által vezetett akkoni (végül a keresztesek által sikeresen abszolvált) ostromról is:

„Szeretkezz, ne háborúzz!”

A világ legelismertebb doktora, Dr. Seres András mindennapjait valószínűleg nem minden hétköznapi ember irigyelné. A korai kelés (rendszerint hajnali 2 és 3 óra között) majd publikáció, délelőtt szemorvosi, majd délután nőgyógyászati, punológiai praxisának működtetése. Este Michelin csillagos éttermek az egész napos éhség csillapítására, esetleg egy gyors konzultáció a világ vezetőivel majd éjfél környékén takarodó, fél óra olvasás (az éppen fennforgó érzelmektől függően szépirodalmi, sci-fi vagy más, német nyelvű tudományos publicisztika), és a jól megérdemelt alvás.

Bár a Doktor urat nehéz kizökkenteni, egy érdekes eset majdnem megtette vele: a közönségkedvenc gyógyítót az ukrán-orosz konfliktus megoldására kérte fel az Atlantiszi ősmagyarság regnáló kormányzója, vitéz nagybányai Horthy Miklós ellentengernagy. Mivel a doktor nemzetközi jogot is végzett, nem talált kivetnivalót a felkérésben, ezért elvállalta a megbízást.

A háború torkában álló orosz és ukrán államok közötti feszültség nem meglepő módon mindössze néhány szempillantás alatt megoldódott a csodadoktor keze által: sejtéseinek megfelelően a határok menti feszültség nem másnak volt köszönhető, mint hogy az orosz vezetők illetve határőrök szemét súlyos szürke hályog fedte, így azok akarva-akaratlanul sem láthatták a mezsgyét. Pár 5 perces rutinműtét után a bosszankodó oroszok visszanyerték látásukat, az ukránok pedig fellélegezhettek a globális teherből.

A Doktor úr felfegyverkezve, páncélban érkezik a helyszínre

Ezek után természetesen azonnal felterjesztették Dr. Seres Andrást a béke Nobel-díjra, melynek megnyerésére a további 7 felterjesztés közül hetet birtokló Doktor igen esélyesnek mondható. Bár egy újabb problémát tudhatunk magunk mögött, reméljük Doktorunk ezek után is teljes mellszélességgel kiáll majd az emberiség mellett.


1 hozzászólás

Burghardt Ottilia · 2022.02.23. – 15:19

Ha én is túl leszek a szürkehályog műtéten akkor elolvasom a cikket. Sajnos az id. dr. Seres Andrást nem sikerült elérnem bár boldog lennék, ha ő végezne a műtétet. Neki biztos, hogy Nobel díjat adnék, hiszen 2005-ben sikeres retinaleválással megörvendeztetett szememet sikeresen meggyógyította, 2006-ban szürkehályog műtét volt. Áldom minden lépését, örök hála. Akkor még a Tömő utcában volt. Most nem tudom ki fogja elvégezni a műtétet a Mária utcában, majd akkor derül ki. Remélem olyan sikeres lesz a műtét, mint Seres András idejében. Március 16 a műtét napja, azután egy héttel már el tudom olvasni a cikket és talán a béke is helyreáll. és Ön is megkapja a Nobel béke díjat. Addig is jó egészséget kívánok.

Vélemény, hozzászólás?

Avatár helyőrzője

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük